SasuSaku
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Acest forum este pentru toti fani Naruto, puneti-va imaginatia la incercare si dati rod unei povesti.
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Regulament .

In jos 
+2
MaDa
ღAlℓஐ
6 participanți
AutorMesaj
ღAlℓஐ
Fondator
Fondator
ღAlℓஐ


Mesaje : 239
Puncte : 352
Reputatie : 3
Data de inscriere : 14/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Pe Luna, alaturi de stele.

Regulament . Empty
MesajSubiect: Regulament .   Regulament . EmptyMier Aug 24, 2011 4:46 am

Doar cateva reguli pe care e usor sa le respectati .

- In primul rand, se va vorbi o limba romana vizibila si corecta, fara prescurtari de chat, mess etc. Nu accept o romana care nu respecta regulile gramaticii si sanctionez drastic utilizatorii care nu iau in serios aceasta regula!
- Nu aduceti jigniri la adresa membrilor, dar mai ales la adresa moderatorilor si administratorilor!
- Detinerea a mai multor conturi este interzisa si este pedepsita prin banarea tuturor conturilor.
- Fiecare topic nou trebuie sa contina un titlu corespunzator si de asemenea o scurta descriere.
- Ascultati intotdeauna de un moderator sau un administrator. Este obligatoriu!
- Reclamele la alte forumuri sunt strict interzise.
- Nu abuzati de mesageria privata si nu o folositi pentru a face reclama!
- Cand un moderator sau un administrator va cere sa faceti liniste pe chatul forumului, ascultati de acesta! In caz contrar, veti primi ban!
- Daca nick-ul unui membru este considerat nepotrivit de catre un moderator sau un administrator, acesta poate cere schimbarea numelui! Refuzul va fi sanctionat cu ban! De asemenea, nu aveti voie sa va schimbati numele de pe forum intr-un interval de timp mai scurt de doua luni! Atunci cand il schimbati, anuntati in sectiunea corespunzatoare!
- Nu faceti double-post (nu postati doua mesaje unul dupa celalalt). Daca trebuie sa completati ceva, dati edit. Nu raspundeti doar pentru a spune ceva sau pentru a va creste numarul de mesaje! Acest lucru este interzis!
- Daca aveti nevoie de ajutor, contactati un moderator sau un administrator si aveti rabdare pana va raspunde!
- Acceptam ficuri + 18 dar scenele sa nu fie foarte explicite .
- Nerespectarea regulilor duce la banare:
-3 advertismente- ban pentru o perioada de timp, in functie de gravitatea situatiei
-1 advertisment- incalcarea a doua reguli minore sau o regula majora
Fara exceptii!
- Moderatorii si administratorii nu sunt obligati sa justifice actiunile indeplinite sau deciziile luate daca motivul este evident. Totusi, daca un moderator sau un administrator editeaza mesajul unui alt utilizator, trebuie sa specifice motivul interventiei in casuta corespunzatoare!
- In cazul in care considerati ca ati fost nedreptatit de catre un moderator sau un administrator, acest lucru imi va fi imediat semnalat, dar cu un limbaj adecvat, fara injurii la adresa reclamatului! De asemenea, orice incalcare grava a regulilor mi se va aduce la cunostinta mie, administrator principal, si voi lua o decizie cu privire la sanctionarea membrului care a incalcat regulile!
- Un capitol nu va avea mai putin de 10-15 de randuri, fara spatiile libere, altfel va fi inchis imediat! De asemenea, titlurile vor incepe cu litera mare si vor avea culoarea de baza a forumului!
- Membrii noi au la dispozitie 2 sptamani pentru a se prezenta in sectiunea corespunzatoare, altfel vor primi ban. De asemenea, va rog sa completati campul 'varsta' cu date adevarate, ca sa stim cu cine vorbim.
- Daca un membru nu posteaza nimic inafara de mesajul ce contine prezentarea, va primi ban!
- In cazul in care aflu ca ati scris date eronate de orice fel, contul va va fi sters imediat!
- Eu sunt responsabila pentru alegerea moderatorilor, administratorilor sau a membrilor speciali si toate sugestiile voastre imi vor fi aduse la cunostiinta in categoria 'Sugestii'! Nu vreau sa ma bateti la cap cu incercarile voastre de a ajunge in staff-ul forumului, eu voi alege pe cine merita!
- Va rugam sa respectati forumul, impreuna cu regulile acestuia! Orice intrebare imi va fi adresata si voi fi mai mult decat bucuroasa sa va ajut.
Multumim pentru intelegere si simtiti-va ca acasa!

Va multumesc anticipat.


Ultima editare efectuata de catre ღAlℓஐ in Vin Sept 02, 2011 5:19 am, editata de 2 ori
Sus In jos
https://sasusaku.catsboard.com
MaDa
Yakuza Boss
Yakuza Boss
MaDa


Mesaje : 28
Puncte : 38
Reputatie : 7
Data de inscriere : 19/08/2011
Varsta : 26

Regulament . Empty
MesajSubiect: Re: Regulament .   Regulament . EmptyMier Aug 24, 2011 4:50 am

Sunt usoare.Le voi respecta!
Sus In jos
♥Malee♥
Akatsuki
Akatsuki
♥Malee♥


Mesaje : 30
Puncte : 43
Reputatie : 0
Data de inscriere : 27/08/2011
Varsta : 24
Localizare : acasa...

Regulament . Empty
MesajSubiect: Re: Regulament .   Regulament . EmptyLun Aug 29, 2011 7:43 am

sigur o sa-l respect Regulament . 3217753424
Sus In jos
Caρρυccιησ ♥
Yakuza Boss
Yakuza Boss
Caρρυccιησ ♥


Mesaje : 148
Puncte : 174
Reputatie : 0
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 24
Localizare : Unde e inima ta :x

Regulament . Empty
MesajSubiect: Re: Regulament .   Regulament . EmptyMier Aug 31, 2011 10:58 am

Sunt toate usoare Very Happy
Le voi respecta bucuroasa scumpo ! :pirat:
Te Regulament . 3217753424 !
Sus In jos
•Blue
Lord Akatsuki
Lord Akatsuki
•Blue


Mesaje : 108
Puncte : 177
Reputatie : 3
Data de inscriere : 27/08/2011
Varsta : 25
Localizare : Umm...La calculator?! o.0

Regulament . Empty
MesajSubiect: Re: Regulament .   Regulament . EmptyMier Aug 31, 2011 9:41 pm

Uite Bianca te completez eu putin.... Regulament . 3217753424

• Nu lasati mesaje sub 8-10 cuvinte sau doar emoticoane pentru cu ve-ti primi ban. Daca nu ai altceva de spus in afara de ''next'' taci, si lasa-i pe ceilalti care vor sa comenteze. De asemenea nu puneti cinspe mii de emoticoane intr-un comment. Cel mult 10 va sunt de ajuns...
Sus In jos
ღAlℓஐ
Fondator
Fondator
ღAlℓஐ


Mesaje : 239
Puncte : 352
Reputatie : 3
Data de inscriere : 14/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Pe Luna, alaturi de stele.

Regulament . Empty
MesajSubiect: Re: Regulament .   Regulament . EmptyJoi Sept 01, 2011 4:33 am

Cum a zis si Bianca.
Cum stiti si voi ideile vin mai greu, nu am vazut fic care sa nu fie interesant.Autorul sta sa scrie un fic pe placul cititorilor si noi ne batem joc de creatia lui.Prin cuvinte "Imi place,pune nextul",ok am inteles ca va place dar dezvoltati acele cuvinte.Faceti comentariul mai mare, facand-ul pe autor sa il scrie de placere.

Sper ca ati inteles.

Vam pupat Regulament . 3217753424
Pa`pa
Sus In jos
https://sasusaku.catsboard.com
•Blue
Lord Akatsuki
Lord Akatsuki
•Blue


Mesaje : 108
Puncte : 177
Reputatie : 3
Data de inscriere : 27/08/2011
Varsta : 25
Localizare : Umm...La calculator?! o.0

Regulament . Empty
MesajSubiect: Re: Regulament .   Regulament . EmptyMar Sept 06, 2011 4:56 am

Cine are intrebari ni le poate pune mie sau Binacai, intr-un mesaj privat.. Smile

•Daca unul dintre moderatori sau administratori v-a dat ban si nu stiti de ce veti discuta asta pe privat fara sa faceti scandal, sau folosind cuvinte urate cu atat mai putini jigniri..

Cam atat.. Smile C`ya..

Sus In jos
RinChan13
Membru Akatsuki
Membru Akatsuki
RinChan13


Mesaje : 17
Puncte : 19
Reputatie : 0
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 25

Regulament . Empty
MesajSubiect: Re: Regulament .   Regulament . EmptyLun Sept 12, 2011 3:15 am

Buna, o sa respect regulile si sunt foarte usoare Regulament . 3217753424 !
Sus In jos
Continut sponsorizat





Regulament . Empty
MesajSubiect: Re: Regulament .   Regulament . Empty

Sus In jos
 
Regulament .
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
SasuSaku :: ♥Bun venit pe forum! ♥ :: Regulament .-
Mergi direct la: