SasuSaku
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Acest forum este pentru toti fani Naruto, puneti-va imaginatia la incercare si dati rod unei povesti.
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 In the Dark[+16]

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
Rallu
Membru Akatsuki
Membru Akatsuki
Rallu


Mesaje : 24
Puncte : 31
Reputatie : 0
Data de inscriere : 27/08/2011
Varsta : 26
Localizare : peste tot :))

In the Dark[+16] Empty
MesajSubiect: In the Dark[+16]   In the Dark[+16] EmptySam Aug 27, 2011 9:00 am

m-am gandit sa-mi postez si eu ficul, sper sa va placa...enjoy it :*

Capitolul 1

Intr-o padure aproape de un sat, numit Konoha sau Satul frunzei, satul cu cei mai buni ninja, o fata de vreo 16 ani sarea singura din pom in pom, la fel ca o veverita. Numele ei era Sakura, Sakura Haruno. Ochii ei erau verzi ca doua smaralde, iar parul ei era de un roz nemaiintalnit. Ea este cea mai buna ninja in arta medicinei. Era imbracata intr-o fusta scurta, de un roz deschis, niste colanti negrii si o bluza ticlam fara maneci. „De ce trebuia sa ne despartim? Ce idiot mai ii si Naruto! Daca pateste ceva, cine va avea grija de ranile lui...of...!!!“ Naruto era un baiat de aceasi varsta cu cea a Sakurei. Parul lui era galben ca soarele, iar ochii albastrii ca cerul. Era imbracat intr-un trening portocaliu cu negru. Ei doi faceau parte din echipa 7. O echipa care era formata din trei persoane: Sakura Haruno, Naruto Uzumaki si Sasuke Uchiha, un baiat brunet cu parul ca abanosul si ochii ca negura noptii. El era un baiat bine facut, care a parasit echipa pentru a se razbuna pe fratele sau, Itachi Uchica, din cauza ca a distrus aproape tot clanul Uchiha inclusiv pe parintii lui. Sasuke a fost inlocuit de catre alt baiat pe nume Sai. El seamana umpic cu Sasuke, doar ca avea parul foarte scurt. Intorcandune la rozalie. Aceasta se oprise dintr-o data din cauza ca, in fata ei aparuse o roscata. Se pune in pozitie de lupta si spune tare si raspicat incruntandu-se usor:
-Cine esti?si Ce vrei?
-Ma numesc Karin si seful te vrea!!spune tanara putin nervoasa. Se pare ca nu-i convenea ceea ce trebuia sa faca.
-Seful...???spune Sakura foarte nedumarita, dar fu´ intrerupta de catre roscata care venea catre ea cu un kunai in mana. Rozalia se fereste, dupa care o ataca pe roscata intr-un moment de neatentie. Dupa nici o jumatate de ora Karin cade la pamant, iar Sakura se aseaza jos, sprijinindu-se de trunchiul unui copac si incercand sa-si vindece ranile. Dupa cateva minute apar langa fata cazuta pe pamantul cel rece si tare, 2 persoane de aceeasi varsta. Unul avea parul portocaliu, pe nume Juugo, iar celalt alb si la varfuri albastru, pe nume Suigetsu. Acestia o ridica pe fata, iar Sakura in acel moment se ridica in pozitie de atac, cu 2 kunaiuri in mana, care la varfuri erau cu otrava.
Cei doi tineri nu fac nimic, doar se dau deoparte din fata tinerei, pentru ca din spatele lor apare o silueta de barbat, la care nu se putea vedea fata pentru ca era intuneric. Fata se uita catre acea persoana sa vada cine e, dar din pacate aceasta vede 2 ochi rosii care o fac sa ameteasca si sa cada la pamant. Acea persoana o ia in bratele lui puternice uitanduse catre colegii lui si facandu-le semn ca ar trebui sa plece. Dupa cateva ore rozalia se trezeste intr-o camera aproape goala. Ea continea doar un pat, o noptiera si un mic dulapior. Fata era legata doar la maini si se simtea oarecum speriata pentru ca nu stia ce se va intampla si pe fata ei se mai putea citi si uimirea. Ea nu stia de ce a fost chiar ea capturata, de ce este legata doar la maini si cine sunt tipii aceia si ce vor de la ea. Dar raspunsurile acestor intrebari avea sa le afle incurand. Chiar in momentul cand rozalia isi punea intrebari, intra pe usa chiar roscata cu care s-a luptat. Acestea era bandajata si nervoasa in acelasi timp.
-Seful a spus sa-mi vindeci celelate rani si daca vei promite ca vei respecta regulile care ti se vor impune, atunci vei fi dezlegata la maini!spune Karin cu superioritate.
-Ma pot oricand dezlega si singura...AAA!!!tipa rozalia din cauza dureri provocate de franghie, pentru ca dorea sa scape de ea.
-Da...acum inteleg ce e cu franghia de la maini. Dar cine e seful vostru?intreaba adolescenta uitandu-se in jurul ei.
-Eu sunt!spune acelasi barbat care a facut-o pe Sakura sa cada la pamant inconstienta.
-Nu se poate...spune rozalia parca speriata. Nu-i venea sa creada ca era chiar...
Sus In jos
http://fansasusaku.worldnaruto.com/forum
ღAlℓஐ
Fondator
Fondator
ღAlℓஐ


Mesaje : 239
Puncte : 352
Reputatie : 3
Data de inscriere : 14/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Pe Luna, alaturi de stele.

In the Dark[+16] Empty
MesajSubiect: Re: In the Dark[+16]   In the Dark[+16] EmptySam Aug 27, 2011 9:07 am

Imi place!
Ai avut povestire,dialog,imi place cum este asezat.
Greseli de tastare nu am vazut.
Ceva continuare de la Naruto.
Deci nextul!
Sus In jos
https://sasusaku.catsboard.com
Rallu
Membru Akatsuki
Membru Akatsuki
Rallu


Mesaje : 24
Puncte : 31
Reputatie : 0
Data de inscriere : 27/08/2011
Varsta : 26
Localizare : peste tot :))

In the Dark[+16] Empty
MesajSubiect: Re: In the Dark[+16]   In the Dark[+16] EmptyMier Aug 31, 2011 6:52 am

Ms de comm In the Dark[+16] 647846164

Capitolul 2

Era chiar Sasuke Uchiha. Fostul coechipier pe care Sakura l-a iubit de cand l-a vazut, dar din pacate el se purta urat cu ea si era foarte rece si distant. Si acum, inca il mai iubeste, dar incearca sa-si tina in frau sentimentele. Vazandu-l, fata incerca sa nu izbucneasca in plans. Aceasta inghite in sec, dupa care intreaba:
-Tu...ce vrei de la mine?
-Ce vreau? Multe, dar vom incepe cu inceputul, spune Sasuke foarte calm cu o fata de pervers, pe care Sakura o va cunoaste de acum incolo.
-Nici sa nu te gandesti ca voi face ce spui tu. Eu nu sunt papusa ta si tu nu esti seful meu!!!spune rozalia aproape tipand.
Baiatul se apropie cu pasi marunti de fata si o prinde de gat izband-o de peretele rece. Acesta se uita in ochii fetei, dupa care ii spune nervos:
-Daca vrei ca prietenele tale sa nu pateasca chiar nimic, ar fi bine sa ma asculti. Karin iti va da toate instructiunile.Sakura inghite in sec dupa cele auzite si incearca sa se ridice, dupa ce baiatul pleca. Roscata se apropie de ea si ii dezleaga mainile cu un jutsu, dupa care spune poruncitor:
-Ai auzit ce a spus viitorul tau sef, nu? Pai, vei putea sa te plimbi linistita pe aici, dar daca vei incerca sa fugi, desi nu vei putea, prietenele tale vor suporta consecintele. Daca vei avea nevoie de ceva il chemi pe Suigetsu, iar daca vrei sa vorbesti cu Sasuke ma chemi pe mine. Dupa cele spuse roscata pleca si o lasa pe rozalie singura in camera. Aceasta se intinde in pat si se uita catre tavan, lasand gandurile sa "zboare" prin capul ei. Dupa nici cateva minute pe usa intra Suigetsu. Acesta cand o vede pe rozalie, simte cum ii se taie respiratia. Paseste incet catre locul unde era fata, dar se impiedica si cade jos cu capul la picioarele ei, pentru ca era prea orbit de frumusetea tinerei.Aceasta incepe sa chiocoteasca, dupa care il ajuta pe baiat sa se ridice. Acesta era rosul ca racul, dupa care ii spune fetei balbaindu-se:
-Hey Sakura. Vrei...sa-ti...aaa...arat...locul....??? Ca du-pa aceea tre-bu-ie sa mer-gem sa lu-am cina cu toti.
-Desigur, mi-ar face placere. Dar am doar o singura intrebare! De ce va purtati asa cu mine?intreaba Sakura curioasa.
-Pai...un timp vei face parte din echipa noastra. Doar ca tu vei sta aici inchisa din pacate si ne vei videca ranile cand vom veni din lupte.
-Bine, haide, sa mergem, raspunde rozalia parca neconvenindu-i situatia.
Cei doi adolescenti au iesit din camera fetei, iar Suigetsu ii arata fiecare camera care se afla in acel labirint, unde se ascundeau ei. Tanarul baiat a facut-o pe rozalie sa mai rada din cand in cand cu prostiile lui. Cand Suigetsu ajunge in fata camerei lui Sasuke ii sopteste fetei:
-Aici este camera stapanului nostru. Te sfatuiesc sa nu bati la usa lui sau sa intri in camera, pentru ca va deveni foarte nervos si nu cred ca vrei sa se ajunga pana acolo.
-Aha...bine..., spune Sakura parca trecandu-i ceva prin cap. In timp ce se plimbau, in fata lor apare dintr-o data Juugo, care ii anunta ca e gata cina. Acestia intra intr-o incapere foarte mare, care continea doar o masa cu vreo 10 scaune. Sasuke, care era in capatul mesei, se afla deja acolo cu Karin, care statea chiar in stanga lui. Suigetsu, Juugo si Sakura s-au asezat si ei la masa. Toata lumea era tacuta pe tot parcursul cinei. La un moment data, brunetul porunceste:
-Dupa cina va rog sa plecati, pentru ca am ceva de vorbit cu Sakura!
-Bine!raspund Karin, Juugo si Suigetsu deodata, in timp ce Sakura statea si se gandea: „Oare ce mai vrea de la mine?“
In Konoha toata lumea era agitata, din cauza disparitiei, rozaliei. In biroul Hokageului, aceasta bate cu palmele in birou si le spune foarte nervoasa lui Naruto si Sai:
-CUM S-A PUTUT INTAMPLA ASA CEVA???!!!NARUTO cum ai putut face asa ceva? Si tu Sai, de ce nu te-ai dus cu ea, daca stiai ca este periculos, HA?! Ea se descurca si singura, stiu, ca doar eu am antrenat-o, dar contra lui Sasuke si a celorlalti, nu prea cred. Maine dimineata vreau ca toti jouninii sa fie in biroul meu la prima ora. S-a inteles?
-Da sa traiti!!spun cei doi baieti in cor, dupa care pleaca foarte tristi, mai ales Naruto, care tinea la fata. Acestia se intalnesc afara cu ceilalti prieteni, jounini. O fata cu parul mov, si ochii mari, de aceeasi culoare, pe nume Hinata Hyuga, incearca sa se apropie de blond, desi ii era rusine, dorea sa fie alaturi de el. Ea il iubeste foarte mult pe blond, desi el nu vede acest lucru. De fiecare data cand il vede se inroseste, si se balbaie. Acum ea incearca sa-si faca curaj si se apropie de el cu pasi marunti. Fiind neatenta, ea...
_____________________________________________
am venit cu nextul, sper ca va placut astept commentari Razz
Sus In jos
http://fansasusaku.worldnaruto.com/forum
ღAlℓஐ
Fondator
Fondator
ღAlℓஐ


Mesaje : 239
Puncte : 352
Reputatie : 3
Data de inscriere : 14/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Pe Luna, alaturi de stele.

In the Dark[+16] Empty
MesajSubiect: Re: In the Dark[+16]   In the Dark[+16] EmptyMier Aug 31, 2011 7:10 am

Gata cotinuarea! In the Dark[+16] 984495496
Imi place,descriere ai avut nu zic ca nu, dar mai icearca sa descri sentimentele sakurei,ce simtea cand era in preajma lui Sasuke,Karin etc...Intelegi tu ce veau sa zic.
Dialog-ai avut,incearca sa-l mai scurtezi putin,transformand-ul in descriere.
In rest este bine,greseli de tastare nu am observat.
Aspectul este frumos. In the Dark[+16] 2753320700
Tin-o tot asa! In the Dark[+16] 940598392
Pune next-ul repede!
Pa`pa In the Dark[+16] 916754431
Sus In jos
https://sasusaku.catsboard.com
MaDa
Yakuza Boss
Yakuza Boss
MaDa


Mesaje : 28
Puncte : 38
Reputatie : 7
Data de inscriere : 19/08/2011
Varsta : 26

In the Dark[+16] Empty
MesajSubiect: Re: In the Dark[+16]   In the Dark[+16] EmptyJoi Sept 01, 2011 11:23 am

Imi place,vroiam sa zic acelasi lucru ca si Bianca,dar ca de obicei mi-a luat-o inainte.
Next In the Dark[+16] 3132664619
Sus In jos
Rallu
Membru Akatsuki
Membru Akatsuki
Rallu


Mesaje : 24
Puncte : 31
Reputatie : 0
Data de inscriere : 27/08/2011
Varsta : 26
Localizare : peste tot :))

In the Dark[+16] Empty
MesajSubiect: Re: In the Dark[+16]   In the Dark[+16] EmptyMier Sept 07, 2011 5:08 am

mersi de commuri In the Dark[+16] 647846164

Capitolul 3

Fiind neatenta ea cade direct pe blond. Cei doi erau amandoi unul peste altul la fel ca un sandwis. Hinata se uita fix in ochii lui Naruto in timp ce era toata rosie la fata, iar la fel facea si el. Amandoi erau rosii ca racul si simteau de parca pluteau. Stateau asa fara sa le pese de lumea din jurul lor, dar din pacate au fost intrerupti chiar de catre verisorul Hinatei, Neji Hyuuga, care a ridicat-o pe satena de pe blond si a inceput sa o certe in timp ce o tot strangea de brat.
-Vezi daca esti neatenta. Te-ai fi putut rani daca nu era tantalaul asta de Naruto! Nu stiu ce vezi la el, ii un tantalau si un prost si...
-TERMINA! Gata....nu e tantalau si nici prost...Ce ai cu el? Ce ti-a facut?tipa Hinata foarte nervoasa cat o tineau plamanii, dupa care incepe sa planga. Toata lumea care se afla acolo era uimita de comportamentul fetei. Naruto insa incepe sa se ridice de jos si se duce catre Neji. Il ia de guler foarte nervos si il arunca catre un copac spunandu-i:
-Niciodata, dar niciodata sa nu o mai faci pe Hinata sa planga. Si singurul prost de aici esti chiar tu! Sper ca ai inteles. Dupa ce ii spuse acest lucru satenului, acesta se apropie de fata si o imbratiseaza puternic. Aceasta era foarte uimita de comportamentul baiatului, dar se simtea in al noulea cer in bratele lui, iar plansul i s-a oprit. Aceasta isi cere scuze, pentru ca a cazut peste el, dar blondul ii spune fetei, surprinzand-o, ca nu are de ce sa-si ceara scuze si o intreaba daca vrea sa o conduca acasa pentru ca s-a facut tarziu. Adolescenta accepta cu mare placere, simtind fiori pe sina spinarii numai cu gandul ca o conduce acasa.
In ascunzatoarea lui Sasuke, la cina aproape toata lumea plecase in camerele lor. Doar Sasuke si Sakura mai ramasera ca sa vorbeasca. Brunetul se ridica si se indreapta catre fereastra cea mare din incapere. Isi indreapta privirea catre luna si ii spune rozaliei:
-Cred ca te intrebi ce cauti aici? De ce tu si nu altcineva? Nu-i asa?
-Karin si Suigetsu mi-au spus ca voi sta aici inchisa o vreme, si va voi ingriji ranile. Dar de ce? De ce eu? Ce plan ai cu mine in continuare? intreaba rozalia nesigura pe ea, indreptandu-se incet, incet catre brunet. Acesta se intoarce foarte calm catre aceasta.
-In primul rand, tu esti cea mai buna in arta medicinei, in al doilea rand, Naruto sigur te va cauta si va cadea in capcana mea si il voi distruge, iar nu in ultimul rand tu vei face parte din echipa noastra, deci nici sa nu incerci sa fugi...ca stii ce o sa pateasca prietenele tale.
-Bine, raspunde Sakura inghitand in sec. Aceasta este rugata sa plece, pentru ca brunetul doreste sa ramana singur. Ajungand in camera ei, observa pe patul moale al fetei o cutie roz, patrata. Cand ia capacul jos observa un biletel pe care scria:
Acestea sunt hainele tale de acasa. Le-am adus eu personal. Te rog ca de maine in colo sa porti pelerina "Soimilor", adica noua denumire a lui Akatsuki....Stapanul tau Sasuke Uchiha.
Fata era uimita de gestul baiatul, dar fiind cuprinsa de oboseala, aceasta se arunca direct in pat si intra in lumea viselor. A doua zi dimineata, Sakura se trezeste si se duce sa faca un dus dupa care se imbraca cu hainele ei si cu pelerina cea noua. Se simtea ciudat aici. Adica se simtea aproape ca acasa, doar ca era inchisa si nu avea prietenii langa ea, in rest avea de toate. Pentru ea, stand aici, era si este ca o vacanta. Pentru ca numai trebuie sa mearga in misiuni, tantalaul de Naruto nu o mai enerva, dar se simtea oarecum vinovata, pentru ca sigur prietenii ei o vor cauta. Sirul gandurilor au fost intrerupte de catre o voce pitigaiata, aceea fiind Karin care o cheama la micul dejun. Dupa ce au luat cu totii masa, Sakura este anuntata ca ei vor merge intr-o misiune, iar ea va trebui sa pregateasca totul pe cand vor veni.
In Konoha era mare agitatie. Naruto si ceilalti o asteptau pe Tsunade in fata portii satului, pentru a primii instructiunile. Dupa nici vreo 5 minute aceasta ajunge impreuna cu Shizune, gata sa le spuna celorlalti ce au de facut.
-Bine, sper ca suntem toti. Deci: Naruto, Hinata, Sai si Ino, vor merge in Nord; Shikamaru, Temari, Gaara si Kankuro vor merge in Est; Neji, TenTen, Lee si Kiba cu Akamaru vor merge in Vest, iar restul in Sud. S-a inteles?
-DA TSUNADE-SAMA!!!spun toti in cor, dupa care pleaca.
Naruto si Hinata mergeau amandoi in fata, iar Sai si Ino in spatele lor. Nimeni nu spunea nimic, erau prea ingrijorati pentru prietena lor ca sa o faca. Dupa o ora acestia se opresc intr-un loc mai ciudat. Naruto fiind mai neatent ca deobicei calca unde ii mai subred pamantul si cade intr-o gaura sapata foarte adanc. Cand ajunge jos, el observa o usa de 2 metri, dupa care se duce sa o deschida. Acolo....
Sakura statea linistita in camera ei frumos aranjata si pregatea toate cele necesare pentru intoarcerea noilor coechipieri din "misiune". Statea si se gandea la cele intamplate, pana cand sirul gandirulor ii este intrerupt de catre scartaitul usii care se deschidea incet. Era....
___________________________________
pai la primele 7 capitole o sa am cam mult dialog si putina descriere, ca-s mai vechi si facute in graba si nu prea am chef sa le corectez, sorry Sad
Sus In jos
http://fansasusaku.worldnaruto.com/forum
ღAlℓஐ
Fondator
Fondator
ღAlℓஐ


Mesaje : 239
Puncte : 352
Reputatie : 3
Data de inscriere : 14/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Pe Luna, alaturi de stele.

In the Dark[+16] Empty
MesajSubiect: Re: In the Dark[+16]   In the Dark[+16] EmptyMier Sept 07, 2011 9:33 am

In sfarsit te-ai gandit sa aduci next-ul
Este un fic reusit!
Acum critica Very Happy


Dialog ai avut, nu sec dar totusi este multicel. incearca`l sa-l transformi in descriere.
Descriere ai avut, dar pe ce a sentimentelor nu.
Estetica. una frumoasa dar mai trebuie putin complectata. Lasa putin spatiu intre paragrafe astfel va fi mai usor de citit.
Greseli de tastare nu prea am vazut, dar orcui ii se poate intampla.
Actiunea nu a fost fugarita si cea ce este bine.

In concluzie astept next-ul.
Sus In jos
https://sasusaku.catsboard.com
Rallu
Membru Akatsuki
Membru Akatsuki
Rallu


Mesaje : 24
Puncte : 31
Reputatie : 0
Data de inscriere : 27/08/2011
Varsta : 26
Localizare : peste tot :))

In the Dark[+16] Empty
MesajSubiect: Re: In the Dark[+16]   In the Dark[+16] EmptyJoi Sept 08, 2011 7:40 am

Bianca...ai postat de doua ori Neutral si mersi de critica :*
Sus In jos
http://fansasusaku.worldnaruto.com/forum
ღAlℓஐ
Fondator
Fondator
ღAlℓஐ


Mesaje : 239
Puncte : 352
Reputatie : 3
Data de inscriere : 14/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Pe Luna, alaturi de stele.

In the Dark[+16] Empty
MesajSubiect: Re: In the Dark[+16]   In the Dark[+16] EmptyJoi Sept 08, 2011 8:58 am

Nu am vazut, ma grabeam ca trecea fratimi-o la pc.
Sus In jos
https://sasusaku.catsboard.com
RinChan13
Membru Akatsuki
Membru Akatsuki
RinChan13


Mesaje : 17
Puncte : 19
Reputatie : 0
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 25

In the Dark[+16] Empty
MesajSubiect: Re: In the Dark[+16]   In the Dark[+16] EmptyVin Sept 09, 2011 1:03 pm

Buna,ficul imi place mult e frumos sper sa aduci si nextul In the Dark[+16] 3217753424 !
Sus In jos
Continut sponsorizat





In the Dark[+16] Empty
MesajSubiect: Re: In the Dark[+16]   In the Dark[+16] Empty

Sus In jos
 
In the Dark[+16]
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
SasuSaku :: ღSasuke & Sakura ღ :: Fan Ficuri legate de Naruto. :: Fan Ficuri in desfasurare. :: Fan Ficuri cu si despre Sasuke&Sakura-
Mergi direct la: